Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: O çocuk..İbretlik yaşanmış bir hikaye..!

Platin netgammon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O çocuk..İbretlik yaşanmış bir hikaye..!

Bu hikayeyi ARKADAŞLAR HAYATA HOŞGELDİNİZ konusunda da paylaştım ama önemine binaen yeni bir konu olarak kalması gerektiğini düşünüyorum.

Çok iç burkan bir olayı sizlerle paylaşmak istedim ki ibreti alem olsun.Tamamen yaşanmış ve çok iyi tanıdığım bir dünya,ahiret dostumun başına gelmiş olaydır.Lütfen dikkat buyurun..

İstanbul lu olanlar bilir.Yaklaşık 8-10 sene evvel tam yılını şu an hatırlamıyorum uzun zamandır görmediğimiz bir kış geçiriyorduk.Her yer bembeyaz her yer buz gibi idi.Hatta kimimiz eline taktığı eldivenleri ile kartopu oynamayı düşünürken bir cumartesi günü burada yazdıklarıma konu olan ismini bilmediğim bir garipte kartopu oynamaya karar verdiğimiz o kışı,o soğuğu yaşıyordu..

İstanbul Fatih te Akdeniz caddesini bilenler bilir.Dostum Akdeniz caddesinden Fatih Camiine çıkan hafif bayırlı yolun ortalarında sol tarafta bir binada yaşıyordu o zamanlar.Her zaman yaptığı gibi yine Metro dan inmiş evine doğru o bayırı tırmanmaya doğru başlarken gördüğü manzara onu şok etmiş.

Bir zavallı 15-16 yaşlarında çocuk sokağın bir karşı tarafına bir ters tarafına koşuyor ama hiç durmuyordu.Bunda şaşılacak şey ne demeyin.Koşan o çocuğun ne üstünde doğru dürüst bir elbise ne de ayağında bir pabuç var.

Bir süre bu manzarayı izleyen dostum şaşkınlığını üzerinden attıktan sonra o yerinde durmayan koşuşturan çocuğun yanına gelerek :

" Sen burada ne yapıyorsun.Neden ayağında ayakkabın,üstünde bir montun yok..Neden koşuşturup duruyorsun" der..

O çocuk cevaben :

"Abi ne yapayım durursam üşüyorum.O yüzden koşturmaktan başka bir çare yok" der.

Dostumuz :

"Pekala senin evin yok mu.Ne işin var bu halde dışarıda" deyince

Çocuk :

"Annem babam ayrıldı.İkiside bana bakmıyor.Annem babana git o baksın,babam annene git o baksın diyor.Annem bir başkası ile evlendi babam da bir başkası ile.Ben de maalesef ortada ve sokakta kaldım" deyince..

Durumdan her zaman ki gibi vazife çıkaran dostum ki her zaman böyle yapardı.O na derdini anlattığında bana lütfen yardım et demenize gerek kalmazdı.Elinden geleni tabiri caizse mesaj alınmıştır deyip ortaya koyardı.

İlk yaptığı iş üzerindeki montu çıkarıp çocuğa giydirmek oldu.Koluna girip onu az uzaklıka olan evine götürdü.Sıcacık bir eve özlemi belli olan çocuk evden içeri girince mutluydu.Önce onu banyoya soktu ki tertemiz yıkansın diye.O yıkanırken bir yandan cüzdanında ayırabildiği parayı çıkarırken bir yandan da yepyeni elbiselerinden o na uyabilecek olanların bulunduğu gardrobuna doğru yürüyordu.

Dostum bekar ve maalesef hem öğrenciydi hem de 3-5 arkadaşı ile aynı evde kalıyordu.Yani durumu onunda pek parlak değil di anlıyacağınız.Ev de zaten çok büyük değil ki ancak onlara yetebiliyordu.Öğrenci eviydi işte nasıl olabilir ki..

Derken banyodan çıkan o garibe önce yeni elbiselerini giydirdi,karnını bir güzel doyurdu.Ayrılık vakti gelip çattığında kendi ayakkabılarında en güzelini onun ayağına giydirip en yeni montunu üzerine takıp cüzdanında ayırdığı bir miktar parayı (bence tamamını vermiştir.Kendisi mütevazi olduğundan böyle dediğine eminim) çocuğun cebine koyup yolcu etti.

Çocuk kendi yoluna giderken o da hem üzgün hem mutlu bir şekilde koltuğuna giderken saatin geç olduğunun farkına vardı bir ara.Yatağına yatmaya gitti.Güzel bir yapmanın rahatlığıyla uykuya daldı.Yarın pazardı.

Sabahleyin uyandığında bir arkadaşı kahvaltı hazırlarken kendiside her zaman yaptığı gibi gazetesini almaya gitti bayiye.

Eve döndüğünde kahvaltı hazırdı.Rahat ve güzel bir kahvaltı yaparken aklı hala dündeydi.O zavallı çocuktaydı.

Kahvaltı bittiğinde bir bardak keyif çayı doldurdu ve yanına gazetesini alarak koltuğa oturdu.Bir yandan çayı yudumluyor,bir yandan gazeteyi okuyor bir yandan da dünkü çocuğu düşünüyordu.

Gazeteyi karıştırırken bir haber onun içini çok burktu ve pür dikkat kesildi o habere.
    Satır satır okuyordu.Haber kendi anlattığına göre şöyleydi :

Dün gece yarısı bir çocuk sokakta donarak öldü.Tabii bu habere içi burkulmayan bir tek insan düşünülemez.Dostumunda içi burkulmuştu hatta onun için bin kat daha burkulmuştu..Çünkü donarak ölen çocuk dün kendisine yardım etmeye çalıştığı çocuktu....!!!!!!!!!!!!!!
    Konu netgammon tarafından (11.04.2007 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

Platin buket46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cvp: O çocuk..İbretlik yaşanmış bir hikaye..!

böyle bilinçsizce evlenip ayrılan insanlara çok kızıyorum hatta nefret bile ediyorum diyebilirim...! ya o çocuğun ne suçu ne günahı var bir insanı tanımak bu kadar zormu oldu nasıl insanlar olduk çıktık bizler ya bişi diyemiyorum tepki veremiyorum kim çekecek bu çocuğun günahını offffff offfff...tşkler paylaşım için....

Platin platonikim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşına sevap nasip olmuş abi ama bence arkadaşın o çocuğa ömür boyu baksa bile bizde sorumsuz anne babalar olduktan sonra basında böyle haberler daha çok çıkar yaşanmış hikaye için teşekkürler ellerine sağlık

Platin netgammon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı platonikim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşına sevap nasip olmuş abi ama bence arkadaşın o çocuğa ömür boyu baksa bile bizde sorumsuz anne babalar olduktan sonra basında böyle haberler daha çok çıkar yaşanmış hikaye için teşekkürler ellerine sağlık
    Güzel dostum yorumun için ve okumak lütfunu gösterdiğin için teşekkürler
    Amacımız yangından mal kaçırmak misali gibidir
    elimizin uzandığı bize yetecektir
    uzandıklarımız da uzandıklarına ulaştığı takdirde yavaş yavaş düzelecek
    Siz yeterki ibret alın ve önünüze bakın yani yarınlara
    Sevgiyle kal canım benim

Safir braathen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah, dostuna belkide sevapların en büyüğünü yapmayı nasib etmiş. Allah ondan razı olsun! Dünya nın hali böyle işte. Kimi cebindeki üç kuruşu paylaşır, kimi ise doymaz, doymaz, doymaz.. Bize de böyle sevaplar yapacak kalp temizliği inşaallah!

Safir fenerkesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nası insanlardır bunlar 5 dakikalık zevk için çocukmu yapılır ya da yapanlar hakikaten insan olabilirlermi?

ülkemizde bu tarz duyarsız anne baba çok var ne yazık ki

:$ çok feci yaa

Safir aura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok kötü gerçekten çok zor durum